Botox Szczecin - Opis zabiegu

Zmarszczki czoła

są to zmarszczki mimiczne powstające poprzez unoszenie czoła u pacjentów z bogatą mimiką twarzy. Za powstawanie tych zmarszczek odpowiada mięsień czołowy. Mięsień czołowy, kurcząc się unosi brwi i wytwarza jako jedyny zmarszczki poprzeczne, co nadaje twarzy wyraz skupienia lub zdziwienia. Zabieg polega na osłabieniu mięśnia czołowego za pomocą toksyny botulinowej potocznie zwanej botoksem. Wykonuje się go poprzez podanie małych ilości toksyny botulinowej za pomocą cieniutkiej igły i strzykawki do mięśnia czołowego w kilku punktach. Pozwala to porazić mięsień czołowy i zlikwidować lub znacznie wygładzić zmarszczki czoła. Pełny efekt działania Botoxu widoczny jest po 2 tygodniach i utrzymuje się 6 miesięcy. W przypadku bardzo głębokich, utrwalonych zmarszczek czasem w celu osiągnięcia doskonałego efektu konieczny jest zabieg uzupełniający, polegający na  wypełnieniu pozostałych zmarszczek kwasem hialuronowym.

Lwia zmarszczka

jest to jedna lub kilka zmarszczek lub bruzd powstających w okolicy międzybrwiowej. Za ich powstawanie odpowiedzialny jest skurcz kompleksu kilku mięśni m.in. mięśnia marszczącego brwi, mięśnia podłużnego oraz mięśnia obniżającego brwi, nadający twarzy wygląd groźny i zły. Zabieg polega na wstrzyknięciu do ww. mięśni w kilku punktach (zwykle jest to 5 punktów) małych ilości toksyny botulinowej (Botoksu). Pozwala to na osłabieniu kompleksu mięśni, tworzących charakterystyczną lwią zmarszczkę i zlikwidowaniu jej lub znacznym spłyceniu. Pełen efekt widoczny jest 2 tygodnie po zabiegu i utrzymuje się 6 miesięcy. W przypadku bardzo głębokich, utrwalonych zmarszczek czasem w celu osiągnięcia doskonałego efektu konieczny jest zabieg uzupełniający, polegający na  wypełnieniu pozostałej zmarszczki kwasem hialuronowym.

Kurze łapki

są to zmarszczki zewnętrznych kącików oczu u osób często śmiejących się i/lub mrużących oczy. Zabieg polega na podskórnym podaniu małych ilości toksyny botulinowej (Botoxu) w celu osłabienia mięśnia odpowiedzialnego za powstawanie kurzych łapek i dzięki temu zlikwidowaniu lub znacznemu ich wygładzeniu.  Pełen efekt widoczny jest 2 tygodnie po zabiegu i utrzymuje się 6 miesięcy. W przypadku bardzo głębokich, utrwalonych zmarszczek czasem w celu osiągnięcia doskonałego efektu konieczny jest zabieg uzupełniający, polegający na  wypełnieniu pozostałych zmarszczek kwasem hialuronowym.

Otwarcie oka

to zabieg polegający na podaniu małych dawek Botoksu w zwykle dwóch punktach pod dystalną częścią brwi w celu porażenia tej części mięśnia okrężnego oka. Dzięki temu osiągamy efekt podniesienia zewnętrznej części brwi, co powoduje efekt szeroko otwartego oka, co jest ze względów estetycznych bardzo pożądane u kobiet. Pełen efekt widoczny jest 2 tygodnie po zabiegu i utrzymuje się 6 miesięcy.

Nadpotliwość dłoni, stóp, pach

zabieg polega na śródskórnym wstrzykiwaniu Botoxu w kilkunastu-kilkudziesięciu punktach w okolicę dłoni, stóp lub pach. Działanie toksyny botulinowej w tych okolicach polega na osłabieniu czynności zakończeń włókien nerwowych zaopatrujących gruczoły potowe, co skutkuje zmniejszeniem wydzielania potu w danej okolicy. Efekty zabiegu utrzymują się do 12 miesięcy.

Królicze zmarszczki

są to zmarszczki tworzące się po bokach nasady nosa podczas uśmiechu i/lub mrużącenia oczu. Zabieg polega na podskórnym podaniu małych ilości Botoxu w celu osłabienia mięśnia odpowiedzialnego za powstawanie króliczych zmarszczek i dzięki temu zlikwidowaniu lub znacznemu ich wygładzeniu. Pełen efekt widoczny jest 2 tygodnie po zabiegu i utrzymuje się 6 miesięcy.

Zmarszczki palacza

są to zmarszczki tworzące się promieniście wokół ust u palaczy, osób dużo mówiących, śpiewaków, osób grających na instrumentach dętych. Zabieg polega na podskórnym podaniu małych ilości toksyny botulinowej / Botoxu w celu osłabienia mięśnia odpowiedzialnego za powstawanie zmarszczek palacza i dzięki temu zlikwidowaniu lub znacznemu ich wygładzeniu. Pełen efekt widoczny jest 2 tygodnie po zabiegu i utrzymuje się 6 miesięcy.

Uśmiech dziąsłowy

u niektórych osób przy uśmiechuwidoczna jest śluzówka dziąseł, co jest spowodowane nadmierną pracą mięśnia mięśni unoszących wargę górną i kąciki ust. Tę wadę koryguje się poprzez podanie małych ilości Botoksu w mięsień unoszący wargę górną.

Bruksizm, wyszczuplenie dolnej części twarzy

objawami hiperaktywnych mięśni żwaczy jest zgrzytanie zębami, ścieranie zębów trzonowych, kwadratowa twarz, bóle głowy. Nadaktywność mięśni żwaczy można korygować poprzez podanie Botoxu do mięśnia żwacza. Pozwala to na wyszczuplenie dolnej częsci twarzy oraz ochronienie zębów przed uszkodzeniami.
 • zmarszczki czoła
 • lwia zmarszczka
 • kurze łapki
 • otwarcie oka
 • inne zmarszczki (np. królicze, palacza)
 • uśmiech dziąsłowy
 • przerost mięśni żwaczy- tzw kwadratowa twarz
 • nadpotliwość dłoni, stóp, pach

Wskazania do użycia Botoksu

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • aktywne choroby zapalne w okolicy poddawanej zabiegowi (np. trądzik, liszajec zakaźny, czyraczność)
 • choroby układu nerwowego takie jak: miastenia, miopatie, stwardnienie zanikowe boczne
 • aktualna terapia antybiotykami aminoglikozydowymi (np. gentamycyna)

Botox Szczecin - Przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • aktywne choroby zapalne w okolicy poddawanej zabiegowi (np. trądzik, liszajec zakaźny, czyraczność)
 • choroby układu nerwowego takie jak: miastenia, miopatie, stwardnienie zanikowe boczne
 • aktualna terapia antybiotykami aminoglikozydowymi (np. gentamycyna)

Po zabiegu

4 godziny po zabiegu pacjent nie powinien kłaść się ani schylać głowy.

W dniu zabiegu z użyciem toksyny botulinowej nie należy spożywać alkoholu, unikać uciskania i masażu obszarów poddawanych zabiegowi oraz unikać gorących kąpieli.

W dniu zabiegu nie należy również podróżować samolotem.

Działania niepożądane przy zabiegu użycia Botoksu

 • ból podczas injekcji
 • krwiak lub siniak w miejscu wkłucia
 • zbytnie obniżenie brwi po leczeniu zmarszczek poprzecznych czoła
 • nadmierne zwiotczenie mięśni (np. opadanie powieki)
 • Botoks Szczecin

  Botoks poza wygładzaniem zmarszczek może okazać się także skutecznym środkiem w walce z nadpotliwością, a sam zabieg botoksem trwa od około kilkunastu do kilkudziesięciu minut.
 • Botox Szczecin

  Botox świetnie spisuje się w walce ze zmarszczkami górnej części twarzy. Zabieg botoxem usunie zmarszczki tak jak „kurze łapki” i zmarszczki na czole.
  • Botox | Botoks

   Zmarszczki z czasem pojawiają się na twarzy każdego człowieka. Od naszych indywidualnych predyspozycji zależy to, w jakim wieku i jak bardzo stają się widoczne. Zmarszczki mimiczne w okolicach oczu, kącikach ust, a także na czole są jednymi z najczęściej występujących. I jeśli w przypadku mężczyzn można je uznać za oznakę dojrzałości, o tyle zmarszczki na twarzy kobiety są powodem wielu zmartwień i frustracji. Czy można z nimi walczyć? Oczywiście że tak. Jedną z najskuteczniejszy i najbezpieczniejszych metod jest botox.

  • Toksyna botulinowa skuteczną metodą na zmarszczki

   Jak przeprowadza się zabieg wygładzania zmarszczek z użyciem toksyny botulinowej? Jest ona podawana do wybranych mięśni twarzy, odpowiedzialnych za efekt marszczenia się skóry, przy pomocy strzykawki z bardzo cienką igłą. Botox wstrzykiwany jest w minimalnych ilościach, ale za to w kilku miejscach mięśnia. Jak działa botoks? Jego zadaniem jest osłabienie mięśnia, do którego został podany, tak aby uległ rozluźnieniu. W ten prosty sposób zmarszczki ulegają wygładzeniu lub nawet całkowitemu zaniknięciu.

  • Czy botoks jest bezpieczny?

   Tak, jest to bezpieczna metoda wygładzania zmarszczek w niemal wszystkich partiach twarzy. Botox nie jest jednak zalecany kobietom w ciąży i karmiącym piersią, a także mającym aktywne zmiany chorobowe na twarzy lub jej okolicach. Również przyjmowanie pewnych antybiotyków jest powodem do tego, aby zabieg botoksu przesunąć na późniejszy czas. Sam zabieg jest mało bolesny, a pełne efekty uwidoczniają się po około dwóch tygodniach od jego przeprowadzenia. Po zabiegu w miejscach wkłucia igłą, może utrzymywać się przez pewien czas siniak lub obrzęk. Znika on samoczynnie i nie wymaga to stosowania żadnych dodatkowych leków.

  • Jakie inne zalety posiada botoks

   Ten kto uważa że jedyną zaletą oferowaną przez botoks jest wygładzanie zmarszczek, jest w dużym błędzie. Zabiegi toksyną botulinową przynoszą wiele innych korzyści dla twarzy. Między innymi skutecznie zmniejszają potliwość, zdecydowanie poprawiając komfort życia, szczególnie w okresie letnim, kiedy nadmierna potliwość staje się realnym problemem wielu kobiet i mężczyzn.