• 16 KWI 19
  • 0
  Czym jest medycyna estetyczna?

  Czym jest medycyna estetyczna?

  Pragnienie piękna i urody jest jednakowe dla kobiet i mężczyzn. Aby zrealizować to marzenie, przedstawiciele obu płci sięgają po różnorodne produkty i korzystają z szerokiego wachlarza usług kosmetycznych. Przedłużaniem młodości i pięknego wyglądu zajmuje się m.in. gabinet medycyny estetycznej. Kiedy warto go odwiedzić? Co oferuje nam medycyna estetyczna szczecin? Czy zabiegi wykonywane w takich miejscach są skuteczne i bezpieczne dla naszego organizmu?

  Medycyna estetyczna i jej początki

  Początek medycyny estetycznej datuje się na 1973 rok. Właśnie wtedy we Francji powstało pierwsze na świecie Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej, założone przez endokrynologa Jeana Legranda. Jaki jest nadrzędny cel medycyny estetycznej? To przede wszystkim zapewnienie ludziom wyższego komfortu życia oraz lepszego samopoczucia, poprzez hamowanie procesu starzenia się skóry. Procesowi starzenia poddani są wszyscy ludzi, ale z uwagi na genetyczne predyspozycje, styl życia, warunki kulturowe i klimatyczne, u jednych osób może to zachodzić szybciej, u innych wolniej.

  Gabinet medycyny estetycznej skupia się na tym, aby maksymalnie spowolnić oraz zapobiegać tym procesom, zapewniając klientom wygląd młodszy, niż wskazuje na to ich rzeczywisty wiek. Należy równocześnie podkreślić, że medycyna estetyczna opiera się na metodach nieinwazyjnych i poza chirurgicznych, a przez to bezpiecznych dla naszego ciała i zdrowia.

  Gabinet medycyny estetycznej – usuwanie zmarszczek i odmładzanie skóry

  To jedno z najważniejszych zadań, które ma do wykonania gabinet medycyny kosmetycznej. Miejsca te najczęściej odwiedzają osoby, które chcą pozbyć się z twarzy zmarszczek i kurzych łapek, a także rozświetlić cerę oraz uczynić skórę twarzy jędrniejszą i bardziej elastyczną. Czy jest to możliwe? Oczywiście że tak. Uzyskanie oczekiwanego efektu zwykle wymaga kilku zabiegów, ale naprawdę się to opłaca. Wykorzystując takie metody jak wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, botox czy osocze bogato płytkowe, można już po pierwszej wizycie zauważyć efekty. Po 2, 3 lub 4 zabiegach skóra twarzy ulega odmłodzeniu nawet o 20 lat.

  Dla kogo medycyna estetyczna?

  Z dobrodziejstw zabiegów medycyny estetycznej mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Powodem, który może skłaniać aby odwiedzić gabinet medycyny estetycznej szczecin są nie tylko wcześniej wspomniane zmarszczki, ale również chęć powiększenia ust oraz zahamowanie wypadania włosów oraz odżywienie skóry, które pobudza mieszki włosowe do wzmożonej produkcji. Efektem jest przyrost naturalnego owłosienia skóry głowy. Właśnie ten ostatni zabieg, czyli mezoterapia igłowa skóry głowy, w ostatnim czasie cieszy się wielkim zainteresowaniem ze strony mężczyzn, zmagających się z problemem łysienia.

  Jeżeli również Państwo chcą poprawić sobie samopoczucie i odmłodzić swój wygląd, medycyna estetyczna posiada ku temu odpowiednie narzędzia i metody. Korzystanie z nich jest bezpieczne, wymaga jednak pewnych umiejętności, doświadczenia i narzędzi. Dobry gabinet medycyny estetycznej w Szczecinie posiada to wszystko na miejscu, gwarantując fachowe doradztwo i profesjonalną opiekę swoim pacjentom.

  Leave a reply →

Photostream