• 16 KWI 19
  • 0
  Mezoterapia igłowa – sposób na zdrowe włosy

  Mezoterapia igłowa – sposób na zdrowe włosy

  Problem wypadających włosów, nazywany potocznie łysieniem, dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. W każdym przypadku wywołuje on wiele stresu i obawy, skutecznie odbierając radość życia, a nawet wpędzając niektóre osoby w kompleksy lub depresję. Wypadanie włosów to poważny problem, z którym od wielu lat stara się walczyć medycyna estetyczna na całym świecie. Przełomem na drodze do zahamowania wypadania włosów i ich odbudowy, okazała się innowacyjna metoda: mezoterapia igłowa szczecin.

  Dowiedz się, kiedy mezoterapia skóry głowy może być stosowana

  Zasadniczo, ta odmiana mezoterapii jest wykorzystywana w procesie ograniczenia łysienia i w celu pobudzania wyrastania nowych włosów. Z mezoterapii igłowej mogą skorzystać kobiety i mężczyźni, zmagający się z łysieniem typu męskiego, plackowatym i łysieniem rozlanym.

  Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

  • nieprawidłowe odżywianie się,
  • słabe krążenie,
  • zmiany hormonalne,
  • ciąża i laktacja,
  • promieniowanie słoneczne,
  • stres.

  Jak wykonywana jest mezoterapia skóry głowy?

  Mezoterapia szczecin polega na nakłuwaniu skóry bardzo cienką igłą, przez którą podaje się specjalne składniki odżywcze. Zawierają one witaminy, minerały, a także leki przeciwzapalne i składniki odżywcze. Kompozycja tych składników ma na celu odżywiać skórę, dostarczając jej odpowiednio zbilansowaną dawkę witamin i minerałów. Ich prawidłowa ilość sprawia, że mieszki włosowe zaczynają prawidłowo pracować, a efektem jest wyrost nowych włosów. Również na już istniejących włosach można zaobserwować poprawę – stają się gęstsze i mocniejsze.

  Mezoterapia igłowa lub pistoletem do mezoterapii

  Istnieją dwie metody na wykonanie mezoterapii. Pierwsza wykorzystuje strzykawkę z bardzo cienką igłą. Wkłucia wykonuje się na skórze głowy, w odstępach co ok. 5 mm. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy taki zabieg jest bolesny? Większość osób nie odczuwa bólu, a jedynie delikatne szczypanie. Minimalna grubość igły ułatwia nakłuwanie, przy jednoczesnej redukcji bólu. Osoby, które mają niski próg odczuwania bólu, mogą natomiast skorzystać z miejscowego znieczulenia. Druga metoda wykorzystuje specjalistyczny pistolet do mezoterapii. Działa on na podobnej zasadzie co strzykawka, ale wkłucia wykonywane są automatycznie, co skraca czas potrzebny na wykonanie pojedynczego zabiegu. Pistolet wykorzystywany jest przy mezoterapii na większej powierzchni skóry.

  Mezoterapia i blizny – nie ma się czego obawiać

  Po wykonanym zabiegu mezoterapii, na skórze głowy utrzymują się niewielkie ślady po nakłuciach, które znikają w naturalny sposób do 3 dni. Nie ma potrzeby w tym przypadku stosowania żadnych leków, należy natomiast wyeliminować nasłonecznianie skóry głowy i ograniczyć jej mycie. Po całkowitym zagojeniu się skóry, można powrócić do normalnego trybu życia. Dla uzyskania oczekiwanych efektów, mezoterapia skóry głowy szczecin powinna być przeprowadzona przez okres dwóch miesięcy, po jednym zabiegu co tydzień. Po tym czasie następuje faza pielęgnacji, na którą składa się 1 zabieg co 3 do 6 miesięcy.

  Leave a reply →

Photostream