• 16 KWI 19
  • 0
  Osocze bogato płytkowe – jakie korzyści daje?

  Osocze bogato płytkowe – jakie korzyści daje?

  Zmarszczki to prawdziwa zmora każdej kobiety. O ile można się zgodzić z twierdzeniem, że zmarszczki u mężczyzn dodają im elegancji i powagi, o tyle u kobiet po prostu postarzają ich wygląd. Co można z tym zrobić? Od wielu lat na całym świecie prowadzone były rozliczne badania i eksperymenty, zmierzające do opracowania skutecznej metody wygładzania zmarszczek. Kolejne odkrywane zabiegi przynosiły pewne efekty, ale były one dalekie od ideału. Przełomem okazało się osocze bogato płytkowe.

  Co to jest osocze bogato płytkowe?

  Jest to preparat pochodzący ze specjalnie odwirowanej krwi obwodowej zwierzęcej lub ludzkiej, zawierający zwiększoną ilość płytek krwi. To właśnie one okazują się skuteczną metodą wygładzania i wypełniania zmarszczek mimicznych na twarzy. Czy metoda jest bezpieczna dla zdrowia? Tak. Krew pobierana jest od tej samej osoby, u której będzie wykonywany zabieg. Następnie jest umieszczana w laboratoryjnych wirówkach. Po odwirowaniu, otrzymujemy „koncentrat”, którego głównymi składnikami są właśnie płytki krwi.

  Jak przebiega wypełnianie zmarszczek osoczem bogato płytkowym?

  Odwirowana krew jest pobierana do strzykawek, a następnie za pomocą bardzo cienkiej igły osocze wstrzykiwane jest w te obszary skóry twarzy, które są najbardziej pokryte zmarszczkami. Osocze bogato płytkowe szczecin, a właściwie znajdujące się w nim płytki krwi, są bardzo dobrym transporterem składników odżywczych. Ich duża ilość wstrzykiwana w skórę ze zmarszczkami, pomaga ją odżywić i zregenerować. Zachodzi wówczas proces naturalnego odżywienia skóry.

  Jakie korzyści przynosi osocze bogato płytkowe?

  Jest wiele powodów, przemawiających za tym, aby zdecydować się na wypełnianie zmarszczek szczecin osoczem bogato płytkowym. Przede wszystkim jest to metoda bardzo bezpieczna do organizmu, choć sam proces i idea może u niektórych osób wywoływać pewne kontrowersje i wątpliwości. Należy jednakowoż podkreślić, że wykorzystywana krew pochodzi od tej samej osoby, która będzie miała wykonywany zabieg. Istnieje również możliwość wykorzystania krwi zwierzęcej, poddanej specjalnym badaniom i testom.

  Sprawdź jak osocze bogato płytkowe oddziałuje na skórę:

  • angiogeneza – wypełnianie zmarszczek przy pomocy osocza, pozwala tworzyć nowe naczynia krwionośne. Ma to olbrzymie znaczenie dla poprawy ukrwienia skóry. Rozbudowana sieć naczyń krwionośnych, umożliwia docieranie krwi do wszystkich miejsc skóry, a tym samym do jej lepszego odżywienia.
  • uelastycznienie – skóra wraz z wiekiem traci swoją naturalną elastyczność. Staje się pergaminowa, sztywna i pokryta zmarszczkami. Osocze bogato płytkowe działając odżywczo, przyczynia się do jej uelastycznienia. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć, że skóra twarzy jest bardziej napięta, zmarszczki wygładzone, a kurze łapki tak często widoczne przy oczach, znikają bezpowrotnie.

  Opisana tu metoda wypełniania zmarszczek nie jest bolesna, choć odczuwalne są delikatne ukłucia igłą, nie powodujące większego dyskomfortu. Pewną ciekawostką dotyczącą wypełniania zmarszczek osoczem bogato płytkowym jest alternatywna nazwa, pod którą ten zabieg funkcjonuje: wampirzy lifting.

  Leave a reply →

Photostream