Wypełnianie ust kwasem hialuronowym, wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust - Informacje podstawowe

Kwas hialuronowy jest naturalnym glukozaminoglikanem, który stanowi podstawową strukturę substancji zewnątrzkomórkowej tkanek ludzi i zwierząt.  Duże ilości kwasu hialuronowego występują w gałce ocznej, mazi stawowej, chrząstce oraz skórze właściwej. Komórki skóry (fibroblasty) mają zdolność produkcji kwasu hialuronowego. W skórze główne zadania kwasu hialuronowego to wiązanie wody, aktywność przeciw wolnym rodnikom oraz udział w procesach gojenia. U zdrowych osób 56% kwasu hialuronowego znajduje się w skórze. Za jego pomocą można wykonywać takie zabiegi jak m.in  powiększanie ust kwasem hialuronowym czy wypełnianie zmarszczek

Opis zabiegu kwasem hialuronowym

Powiększanie ust Szczecin

Bardzo popularną w ostatnich latach metodą na szybkie poprawienie urody stało się modelowanie i wypełnianie ust kwasem hialuronowym. Zabieg pozwala na powiększenie objętościowe ust, ale także na wymodelowanie ich kształtu, uwydatnienie konturu, uniesienie kącików ust oraz zmianę proporcji pomiędzy wargą górną i dolną czy w końcu uzupełnienie ubytków. Zabieg polega na wprowadzeniu przez lekarza do obu warg preparatu usieciowanego kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły i ampułkostrzykawki.

Wypełnianie bruzd nosowo - wargowych

to zabieg polegający na wstrzyknięciu igłą usieciowanego kwasu hialuronowego w okolicę bruzd nosowo- wargowych. Pozwala to na uniesieniu zapadnięcia oraz złagodzeniu lub całkowitym zlikwidowaniu załamań w głębi fałdów. Do wypełnienia obydwu bruzd średnio należy użyć od 1 do 2 ml kwasu hialuronowego w zależności od głębokości bruzd.

Wypełnianie zmarszczek Szczecin

za pomocą kwasu hialuronowego można wypełniać  zmarszczki, w szczególności zmarszczki poziome czoła, lwią zmarszczkę, zmarszczki wokół oczu, zmarszczki palacza, linie marionetki i inne. Zabieg polega na podaniu sródskórnym lub podskórnym kwasu hialuronowego za pomocą igły lub giętkiej bardzo cienkiej kaniuli. Najlepsze efekty w wypełnianiu zmarszczek poprzecznych czoła, zmarszczek gładzizny czoła czyli tzw lwich zmarszczek lub kurzych łapek osiągamy za pomocą technik łączonych. Zaleca się najpierw wykonanie zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej (Botox), która pozwala na spłycenie lub całkowite zlikwidowanie zmarszczek mimicznych. Następnie po upływie ok. 2 tygodni na kolejnej wizycie należy ocenić stopień spłycenia zmarszczek po zastosowaniu toksyny botulinowej i ewentualnie wypełnić utrwalone zmarszczki kwasem hialuronowym­

Dolina łez

z wiekiem na skutek zaniku tkanki podskórnej oraz opadania policzków powstają zagłębienia nad górnym brzegiem policzka, ­poniżej dolnej granicy powieki dolnej. Wypełnienie tej okolicy pozwala przywrócić świeży i zdrowy wygląd. Dolinę łez wypełnia się kwasem hialuronowym za pomocą kaniuli.

Kości policzkowe

policzki z upływem czasu ulegają zapadaniu się na skutek zaniku tkanki podskórnej oraz opadaniu na skutek działania sił grawitacji oraz utraty wiotkości skóry. Wypukłość policzków z bardzo dobrym skutkiem można przywrócić za pomocą kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy wprowadza się za pomocą kaniuli. W celu uzyskania odpowiedniego efektu należy zużyć ok. 2 ml kwasu hialuronowego.

Wskazania do zabiegów kwasem hialuronowym

 • objętościowe modelowanie konturu i  wypełniane ust
 • wypełnienie bruzd nosowo- wargowych
 • wypełnianie zmarszczek
 • modelowanie i powiększanie ust
 • wypełnienie doliny łez
 • wypełnienie policzków
 • wolumetria twarzy

Przeciwwskazania

 • alergia na preparaty kwasu hialuronowego
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • aktywne choroby zapalne w okolicy poddawanej zabiegowi (np. trądzik, liszajec zakaźny, czyraczność)
 • aktywne choroby autoimmunologiczne
 • skłonność do tworzenia przerosłych blizn (tzw. keloidów)
 • przewlekłe przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi takich jak kwas acetylosalicylowy, warfaryna, acenokumarol

Po zabiegu

W miejscu zabiegu może utrzymywać się bolesność do 2-3 dni po zabiegu. Może wystąpić  rumień, obrzęk, a także krwiak w miejscu injekcji, wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

W dniu zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego. Przez 2-3 tyg należy unikać również przegrzewania ciała oraz ekspozycji na słońce (sauna, opalanie). Powinno się również unikać gorących napojów oraz alkoholu, zwłaszcza czerwonego wina ze względu na rozszerzanie naczyń krwionośnych do czasu ustąpienia obrzęku i rumienia. Należy również w dniu zabiegu unikać odwodnienia poprzez spożywanie odpowiedniej ilości płynów.

 • Wypełnianie ust kwasem hialuronowym Szczecin

  Kwas hialuronowy wykorzystuje się głównie do zabiegów polegających na powiększaniu ust, ich korekcie. Poza powiększaniem ust, kwas hialuronowy można wykorzystać do nawilżania skóry.
 • Wypełnianie ust Szczecin

  Jeden z najpopularniejszych zabiegów, którymi zajmuje się medycyna estetyczna to właśnie wypełnianie ust. Dzięki dobrze wykonanemu zabiegowi wypełniania ust uzyskamy naturalny i piękny efekt.
 • Wypełnianie zmarszczek Szczecin

  Jeśli chodzi o zmarszczki powstające w wyniku czynności mięśni oraz gestykulacji, czyli w sposób aktywny – zabieg wypełnianie zmarszczek może okazać się bardzo efektywny.
 • Powiększanie ust Szczecin

  Innym popularnym zabiegiem medycyny estetycznej jest zabieg powiększania ust. Powiększanie ust polega na wykorzystaniu specjalnych wypełniaczy, które na celu mają zwiększenie objętości ust.
  • Powiększanie ust

   Pełne i kształtne usta są symbolem kobiecości. Wie o tym każda pani, marząc właśnie o takim kształcie swoich ust. Aby to osiągnąć, stosuje się wiele zabiegów kosmetycznych, między innymi malowanie i konturowanie ust. Czy uzyskane efekty są zadowalające każdą kobietę? Z pewnością nie. Na szczęście można skorzystać również z innych zabiegów, dających gwarancją pełnej skuteczności i zadowolenia przez długi czas. Powiększanie ust z użyciem kwasu hialuronowego to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów medycyny kosmetycznej, mający zwolenników na całym świecie.

  • Wypełnianie ust kwasem – kiedy i dla kogo

   Każda kobieta nie będąca zadowolona z wyglądu swoich ust, może zdecydować się na ich powiększenie z użyciem kwasu. Metoda polega na wypełnieniu warg kwasem hialuronowym, podawanym w bardzo małych ilościach, aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Metoda jest bezpieczna i zapewnia widoczne rezultaty już w ciągu kilku tygodni. Doskonałe właściwości kwasu hialuronowego sprawiły, że nie powiększanie ust wykonuje się z jego udziałem. Substancja może być również stosowana do wielu innych zabiegów medycyny estetycznej, między innymi wypełniania zmarszczek.

  • Wypełnianie zmarszczek sposobem na młodszą skórę

   Walka ze zmarszczkami mimicznymi przy użyciu naturalnych metod przypomina walkę z wiatrakami. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, który pozwala uzyskać efekt nawilżonej, jędrnej i sprężystej skóry, pozbawionej niedoskonałości. Wypełnianie zmarszczek tą metodą może być stosowane do niemal wszystkich części twarzy – między innymi doliny łez, bruzd nosow-wargowych, a także wcześniej wspomnianego powiększania ust. W każdym przypadku na efekty będzie trzeba zaczekać około 2 tygodni, a dla uzyskania pożądanych efektów, wypełnianie należy powtórzyć od 2 do 3 razy.

    

   Na bezpieczny zabieg, którym niewątpliwie jest powiększanie i wypełnianie ust może sobie pozwolić niemal każda kobieta nie będąca w ciąży i nie mająca alergii na preparaty hialuronowe. Po zabiegu przez około 2 do 3 tygodni należy prowadzić bezpieczny tryb życia, nie wystawiając się na działanie słońca i unikając spożywania alkoholu i palenia papierosów.